Autor Tema: Nogomet na internetu i satelitu (linkovi u prvom postu)  (Posjeta: 29468 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline STINGer

• Senior Member
  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
Odg: Nogomet na internetu i satelitu (linkovi u prvom postu)
« Odgovori #320 : 25. Studeni, 2016, 22:29 »
Pojma nemam, nikad nisam brojao, ali vjerujem da ih ima tisuća, dvije... stvarno ne znam. Sortirano je u par 10akbitnih tematskih foldera (sport, filmovi,... štogod) oni programi koji su mi bitni i je to. Svi sportski di mogu pratiti ovo što pratim, lige se ionako vrte na desetak istih programa, a kako izleti neki novi kanal dodam ga u folder), te jedan do mi je 20ak kanala na kojima su filmovi i dokumentarci koji najčešće i gledam i to je u biti to, ta dva foldera manje više jedino vrtim.

Offline Črnomerec Zg

• Registrirani korisnik
  • Liverpool fc
« Odgovori #321 : 25. Studeni, 2016, 22:36 »
Pojma nemam, nikad nisam brojao, ali vjerujem da ih ima tisuća, dvije... stvarno ne znam. Sortirano je u par 10akbitnih tematskih foldera (sport, filmovi,... štogod) oni programi koji su mi bitni i je to. Svi sportski di mogu pratiti ovo što pratim, lige se ionako vrte na desetak istih programa, a kako izleti neki novi kanal dodam ga u folder), te jedan do mi je 20ak kanala na kojima su filmovi i dokumentarci koji najčešće i gledam i to je u biti to, ta dva foldera manje više jedino vrtim.
Koliko mjesečno?
Noću je hladnije nego vani

Offline STINGer

• Senior Member
« Odgovori #322 : 25. Studeni, 2016, 22:38 »
Čekaj, a kolko plaćaš to ?? ima li kakvih kartica(kako se to već zove)

Zove se card sharing, nije kartica već software koji se instalira u sam sat. receiver. Iz istog razloga satelistki receiver mora biti stalno spojen na internet jer bez njega ne možeš gledati. Dakle, nema interneta, nema programa. :)

Zadnje što sam platio je prije nekih 9 mjeseci jer bilo 550 kn (to ti je nekih 70ak eura) ako se ne varam (plaća se godinu dana unaprijed). 550 kn ili 70 eura za 12 mjeseci, podijelite sami da dobijete mjesečni iznos. Sljedeće će vjerojatno biti i jeftinije.
Naravno, to je ilegalno, al ono, vjerujem da bi svaki lik koji to doma dođe montirati trebao znati nekoga tko će dati taj card sharing. A mislim da ima i dosta ekipe po oglasima koja to nudi, pa ti se spoji preko teamviewera na komp, preko kojeg ima pristup sat. receiveru i onda postavi linije za card sharing da možeš gledati.

Sami broj programa ovisi o tome koje satelite loviš. Najpopularniji su astra i hotbird (19.2 i 13.0), te zaboravih kako se zovu 16.0 i 28.2 (ovo su baš englezi).
Što ćeš vidjeti ovisi malo i o aparaturi koju imaš (tanjuru), te položaju gdje se nalaziš u kojem dijelu europe (ova prva tri ćeš sigurno vidjeti, englezi negdje znaju biti upitni koliko sam pratio, ali to je bilo stvarno davno, totalno sam ispao iz đira).

Najbolje je uzeti tanjur sa četiri lnb-a(to je ona "glava" na anteni koja lovi satelit i programe). Taj sa četiri pokriva gore navedene satelite i to bi svakome trebalo biti dosta. Mislim da se preko 16.0 može gledati i kompletan maxtv (dakle, sve arene i sportklubovi), ali meni je draže slušati španjolce ili švabe ili poljake umjesto naših komentatora koji su jebeni napor :D)

Ponavljam, ispao sam iz tog đira, najbolje je po kakvom forumu sa tom tematikom se raspitati za savjete, mada oprez, tamo ima dosta mudraca sveznajućih pa ni ne znaju normalno odgovarati i postavljaju se kao ti sam trebaš znati unijeti potreban software u receiver, unijeti liste programa (u globalu, ništa nije problem naučit, ako znaš instalirati linux i windowse, skužit ćeš i ovo. Ja pak ne znam instalirati linux i windowse pa sam našao u oglasniku lika koji mi je to instalirao i platio mu :D)

Offline Črnomerec Zg

• Registrirani korisnik
  • Liverpool fc
« Odgovori #323 : 25. Studeni, 2016, 22:47 »
Prije priličan broj godina satelit i je bio najveća fora,dok se nisu pojavili ovi svi operateri,sjećam se da je dost frendova to imalo. Jedino se ne sjećam jel ugradnja koštala dosta,ili kak već to ide.
Noću je hladnije nego vani

Offline chibabachi

• Senior Member
« Odgovori #324 : 25. Studeni, 2016, 22:50 »
ako sve bude ok, sledeće godine , tamo druga polovina, možda ja uzmem to čudo
Ok, nije da je poznato da je Klopp spreman potrositi rekordan iznos za stopera ovo ljeto...

Offline STINGer

• Senior Member
« Odgovori #325 : 25. Studeni, 2016, 22:53 »
Ma nije to više tako skupo... jeftinije od dvogodišnje pretplate za nešto kod operatera, a nakon toga osim cardsharinga nemaš više troškova. Uz milion programa više.

Mislim da se receiveri mogu naći ispod soma kn, a i tanjur sa ugradnjom ne bi trebao biti skuplji od toga. Možda izgleda puno, ali jeftinije od max tva na dvogodišnji ugovor. Ali, možda je i jeftinije, nemam pojma, jer sam stvarno izvan svega toga pa nemam pojma kako se danas kreću cijene.

Bio sam prije pola godine pitao lika koliko bi me došao skroz novi tanjur sa četiri lnb-a i ugradnjom, mislim da je bilo oko 800-900 kn ako se ne varam.

EDIT... evo malo sam ćirnuo cijene, ima svega naravno, ali se može proći dosta ispod soma kn za receiver. Sve je pitanje što želiš, jer ima običnih pa do onih sa više tunera i mogućnosću snimanja programa na hdd...

Offline STINGer

• Senior Member
« Odgovori #326 : 25. Studeni, 2016, 22:54 »
ako sve bude ok, sledeće godine , tamo druga polovina, možda ja uzmem to čudo

Gle, na dugoročno se svakako isplati. Uhvati se malo toga, nađi koji sat forum pa malo uči, raspituj se, vidi što ti stvarno treba pa se onda lako složi kombo

Offline Marko11

• Registrirani korisnik
« Odgovori #327 : 26. Studeni, 2016, 00:35 »
Ja sam to imao u vidu kao rijesenje za sateltiske programe u apartmanima, eh sad imao sam prije jedan broj telefona lika koji to navodno radi, koliko sam skuzio taj  card shareing vise nije toliko popularan, poprilicno zastarjelo pa je problematicno po tom pitanju naci nekog

Sada razmatram da uzmem Sky Italia, sa cijelim Sky paketom znaci prakticki svi kanali i to bi bilo ekstra. Ali moram to jos vidit posto bi trebao na ime nekog ko je registriran da zivi u italiji
The Arsenal - London's finest. Yesterday, today, always.

Offline STINGer

• Senior Member
« Odgovori #328 : 26. Studeni, 2016, 10:16 »
Ja sam to imao u vidu kao rijesenje za sateltiske programe u apartmanima, eh sad imao sam prije jedan broj telefona lika koji to navodno radi, koliko sam skuzio taj  card shareing vise nije toliko popularan, poprilicno zastarjelo pa je problematicno po tom pitanju naci nekog

Zar postoji neka druga solucija za gledati satelitski program? Problematično je naći nekog jer se ljudi možda više boje nego prije odn. više se tu ne može zarađivati ko prije jer su cijene pale pa se dosta ljudi prestalo baviti time

Sada razmatram da uzmem Sky Italia, sa cijelim Sky paketom znaci prakticki svi kanali i to bi bilo ekstra. Ali moram to jos vidit posto bi trebao na ime nekog ko je registriran da zivi u italiji

E da, to je zajeb... mora glasiti na nekoga tko živi tamo, mislim da čak treba imati i njihov satelitski receiver jer kodiraju neke stvari.

Naime, talijanski skysport je među prvima ostao bez HD programa na card sharingu radi tog posebnog kodiranja, a kasnije su uspjeli ubiti i SD programe. Kod engleza je za sada samo HD ubijen na skysportu. Ostaje pitanje koliko će hakerima trebati vremena da to probiju, odn. da li će uopće uspjeti probiti

Isto tako, prije par godina si mogao kroz ton opciju na bilo kojem programu (njemačkom, španjolskom, poljskom...) za Prem utakmice dobiti engleskog komentatora, ali onda su to ukinuli. Naime, u engleskoj je hrpa vlasnika pubova prestala kupovati engleske kartice za sat. programe i prešla na ove strane, pa je onda FA zabranila stranim programima da nude engleski kao ton opciju :smijeh2

Offline Marko11

• Registrirani korisnik
« Odgovori #329 : 26. Studeni, 2016, 12:12 »
Zar postoji neka druga solucija za gledati satelitski program? Problematično je naći nekog jer se ljudi možda više boje nego prije odn. više se tu ne može zarađivati ko prije jer su cijene pale pa se dosta ljudi prestalo baviti time

Za sada imamo satelitsku ali samo oni besplatni programi

Citat:
E da, to je zajeb... mora glasiti na nekoga tko živi tamo, mislim da čak treba imati i njihov satelitski receiver jer kodiraju neke stvari.

Naime, talijanski skysport je među prvima ostao bez HD programa na card sharingu radi tog posebnog kodiranja, a kasnije su uspjeli ubiti i SD programe. Kod engleza je za sada samo HD ubijen na skysportu. Ostaje pitanje koliko će hakerima trebati vremena da to probiju, odn. da li će uopće uspjeti probiti

Isto tako, prije par godina si mogao kroz ton opciju na bilo kojem programu (njemačkom, španjolskom, poljskom...) za Prem utakmice dobiti engleskog komentatora, ali onda su to ukinuli. Naime, u engleskoj je hrpa vlasnika pubova prestala kupovati engleske kartice za sat. programe i prešla na ove strane, pa je onda FA zabranila stranim programima da nude engleski kao ton opciju :smijeh2

Ma nije mi toliko problem rijesit to sta se tice italije jer imamo nekog tamo koji to moze bez problema srediti, samo bi trebao vidjeti koliko bi to doslo mjesecno i kakvu aparaturu bi trebalo kupiti. Eh sad, Sky Itallia valjda ima samo talijanske komentatore, nije to problem jer znam jezik ali mi je 10 puta bolje slusat engleze
The Arsenal - London's finest. Yesterday, today, always.

Offline STINGer

• Senior Member
« Odgovori #330 : 26. Studeni, 2016, 12:17 »
Za sada imamo satelitsku ali samo oni besplatni programi

Ma nije mi toliko problem rijesit to sta se tice italije jer imamo nekog tamo koji to moze bez problema srediti, samo bi trebao vidjeti koliko bi to doslo mjesecno i kakvu aparaturu bi trebalo kupiti. Eh sad, Sky Itallia valjda ima samo talijanske komentatore, nije to problem jer znam jezik ali mi je 10 puta bolje slusat engleze

Dobro se raspitaj... moguće da se može samo preko njihovog receivera, a onda lako moguće da traži i da bude spojen na internet pa bi moglo bit problema ako ima mogućnost prepoznavanja IP adrese pa vidi da nisi tamo... Ako radi bez neta, onda ne bi smjelo biti problema

Da će biti jeftino, neće... tako da i dalje mislim da ti je bolje srediti to kod nas putem cardsharinga

Offline vassiriki

• Senior Member
« Odgovori #331 : 26. Studeni, 2016, 12:44 »
Iskreno talijanski komentatori su mi bolji od engleskih. Pogotovo od redikula poput Owena, Savagea i ekipe.

Offline STINGer

• Senior Member
« Odgovori #332 : 26. Studeni, 2016, 12:54 »
Ionako ne ih ne razumijem :pusti

Offline chibabachi

• Senior Member
« Odgovori #333 : 23. Veljača, 2017, 15:25 »
ona stranica na redditu za strimove što smo je kačili mali milion puta se polako gasi i prebacuje na drugo mesto

http://soccerstreams.net

(click to show/hide)

fora kao biće bolja stranica i nudiće više mogućnosti i opcija a stranica na redditu ostaje kao backup
« Zadnja izmjena: 23. Veljača, 2017, 15:32 chibabachi »
Ok, nije da je poznato da je Klopp spreman potrositi rekordan iznos za stopera ovo ljeto...

Offline STINGer

• Senior Member

Offline chibabachi

• Senior Member